Makijaż – garść istotnych porad

Kolor

Jednym z istotniejszych błędów w kwestii makijażu jest używanie podkładu o niedostosowanej do cery barwie.

Zamierzając uzyskać jak najbardziej naturalny rezultat, musimy szczególną wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie zastosujmy się do poniższych porad, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Nim jednak zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samodzielnie określić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy podstawowe typy skóry. Są to:cera sucha, tłusta i mieszana. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Zwykle otrzymujemy ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, stąd każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Następnie powinnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednakże już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w zrobionym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, by podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest sprawdzać podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół mają one żółtą tonację. Znakomicie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, bowiem one jedynie uwydatnią defekty naszej skóry.

Makijaż brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony rejon  i sądzisz, że nigdy nie nauczysz się go odpowiednio wykonywać? Zamiast od razu zakładać swoją porażkę, zacznij praktykować, bo to właśnie praktyka czyni mistrza. A ten typ makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na niełatwy. W rzeczywistości, gdy już opanujesz określone podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu zaledwie kilku minut – i to chociażby podczas podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże nieco czasu na te szkolenia. Jeżeli dzierżysz pomadę bądź cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy lub na uczelnię. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy usiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jakie wrażenie robią twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyszkolić się zaznaczać ich naturalny zarys i ogólny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – wszakże zanim zabierzesz się za nabywanie i próbowanie owych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu opanowywać. Na malowanie przyjdzie jeszcze czas, a na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik robienia makijażu brwi jest zaś tak wiele. Trudno rzec, jaka z nich byłaby dla ciebie najwłaściwsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i stwierdzić, która technika jest dla ciebie najlepsza. Sprawdź również rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się tylko do klasycznej kredki. Przypuszczalnie znacznie fajniejszy rezultat osiągniesz w momencie, jak pokryjesz włoski pomadą w ciemniejszym kolorze.

Author: admin