Lawenda – przepiękna roślina

Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin pochodzących z terenu Morza Śródziemnego. Aktualnie jej uprawy spotkać można w nieomalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła wielką popularność jako roślina lecznicza. W jakich sytuacjach można skorzystać ze wsparcia lawendy? Jakie czynniki sprawiły, iż lawenda stała się tak popularna na całym świecie?

Lawenda to przede wszystkim przepiękne kwiaty, będące źródłem cennych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą korzystnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego sposobu na uspokojenie, i ci, którym życie utrudniają bolesne kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach ze skórą.

Warto też pamiętać, iż lawenda może się świetnie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są świetnym dodatkiem do posiłków mięsnych, ich obecność często uwzględniają również przepisy na zupy i potrawy z ryb. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.

Author: admin