Jak oszacować koszt budowy domu?

Istnieje dużo czynników, które oddziałują na koszty budowy domu, a oszacowanie kosztów że być trudnym zadaniem.

Najszybszym sposobem oszacowania kosztów budowy domu jest znalezienie podobnych domów w okolicy, które posiadają taki sam ogólny wygląd i rozmiar jak ten, który chcesz zbudować. Następnie weź cenę sprzedaży pomniejszoną o koszt gruntu, a otrzymasz zgrubne i szybkie oszacowanie kosztów budowy. Nie istnieje to właśnie nauka ścisła, ale przestrzegając tej podstawowej zasady, będziesz w stanie uzyskać przybliżone oszacowanie.

Jeśli dom, z którym porównujesz, został zbudowany parę lat temu, to powinieneś uwzględnić koszt aprecjacji ze względu na wzrost kosztów robocizny i materiałów o 2 do 5% w skali roku.

Na koszty budowy domu również wpływa charakterystyka wnętrza domu. Załóżmy że chcesz całkowicie umeblowaną piwnicę i dom, to już zrobi gigantyczną różnicę.. Należy to ująć w kosztorysie.

Możesz samemu policzyć koszt wszystkich materiałów i elementów np.: kleje Loctite – jeżeli chcesz ich użyć, cegły, okna itp.

Innym sposobem jest skorzystanie z usługi firmy budowlanej. Jeśli wskażesz im typ domu, który Cię interesuje, powinni stanowić w stanie szybko oszacować. Zwykle, ze względu na myśl oraz doświadczenie, ich oszacowanie że stanowić bardzo zbliżone do rzeczywistego kosztu budowy.

A jeśli dom, który planujesz zbudować, różni się od tego, który jest wzniesiony w Twojej okolicy? Tutaj jest wskazówka. Przejdź do trybu online i wpisz terminy plany domów bądź plany domów. Znajdziesz dużo witryn, które oferują tysiące planów domów. Możesz wyszukiwać według typu, rozmiaru, liczby pokoi itp., A za małą cenę możesz pobrać plan. Następnie poproś przyjazną firmę budowlaną o wycenę.

Jeszcze innym sposobem jest użycie zestawów do budowy domu. Ponownie przejdź do trybu online i wpisz zestawy do budowy domu. Istnieje wiele firm oferujących zestawy do budowy domu, które zawierają wszystko (z wyjątkiem robocizny), czego potrzebujesz do budowy domu. Następnie poproś firmę budowlaną o wycenę kosztów robocizny. Koszty robocizny stanowią znaczną część kosztów budowy naszego domu, a jeśli masz doświadczenie, użycie zestawu do budowy domu oraz samodzielne zbudowanie go może znacznie obniżyć oszacowanie.

Bez względu na to, jak precyzyjny lub zorientowany na szczegóły jesteś na etapach planowania, musisz pamiętać, iż może dojść do nieoczekiwanego przekroczenia kosztów. Bezpieczną praktyką jest odłożenie około 10 bądź choćby 15% na nieprzewidziane wydatki, aby posiadać pewność, iż masz pieniądze na pokrycie wszelkich przekroczeń.

Koszty budowy domu niejednokrotnie mogą być ogromnie trudne do ustalenia. Ale jeśli zastosujesz niektóre z opisanych powyżej metod, będąc precyzyjnymi i zorientowanymi na szczegóły, będziesz w bycie nader dokładnie oszacować koszty budowy własnego domu.

Author: admin