Sposoby na pasożyty w przewodzie pokarmowym

kuchnia

Poniżej kilka sposobów na poradzenie sobie z pasożytami w przewodzie pokarmowym.

Czosnek

Czosnek to warzywo o doskonałych cechach. Jest uważany za naturalny antybiotyk, bowiem wykazuje się oddziaływaniem przecigrzybiczym, przeciwrobaczym, antybakteryjnym. Konsumować go można w formie naturalnej. Można sporządzać różne preparaty na podwalinie czosnku z dodatkiem innych warzyw. Można po prostu rozgnieść lub zetrzeć ząbek czosnku, posmarować tą masą chleb z masłem i dodać trochę soli. Należy uważać jednakże na działanie obniżające ciśnienie, może być ono bardzo silne. Pół ząbka, ząbek czosnku na dzień – to ilości które są bezpieczne.
Olej kokosowy
Do sześciu łyżek oleju kokosowego trzeba dodać roztarty ząbek czosnku oraz jedną, cebulę czerwoną. Jeść powinno się do czasu ustąpienia objawów.

Dieta jabłkowa

Stosowanie diety powinno trwać jeden tydzień. Nie wprowadza się jej dla dzieci. Jabłkowa dieta to znakomity sposób na odtrucie organizmu. Podstawowa zasada tej diety to spożywanie dużej ilości jabłek oraz picie soku z jabłek. W dniu czwartym należy spożyć czosnek – może być w formie naturalnej lub w formie kapsułki. Włączamy w tym dniu owoc papai lub sok z tego owocu. Do końca diety spożywamy jabłka, sok z jabłek i jemy czosnek. Dietę może uzupełnić herbata z mięty pieprzowej oraz pestki dyni z oliwą z oliwek. Do tego cały czas należy pić sporo wody w celu wypłukiwania robaków i toksyn z organizmu.


detoxic


Oregano

Oregano może występować jako susz lub jako olejek. Susz znany jest bardzo dobrze jako przyprawa bądź herbatka. Olejek ma wiele różnorodnych przeznaczeń, nie tylko jako suplement. Ma on działanie bakteriobójcze, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwrobacze. Należy też do pierwszej dziesiątki naturalnych antyoksydantów. Badania udowodniły również, że wspomaga on apoptozę (obumieranie) komórek rakowych. Olejek z oregano można więc aplikować przy zwalczaniu infekcji bakteryjnych (np. górnych dróg oddechowych), przeziębień, kaszlu, jako wspomaganie w terapiach odrobaczających (usuwa pasożyty, gdyż zmienia środowisko wewnętrzne gospodarza), przeciwgrzybiczych czy antywirusowych (opryszczka). Świetnie wspomaga wszelkie kuracje przeciwtrądzikowe.
Ważne jest, by nie stosować go bezpośrednio na skórę czy błonę śluzową oraz pamiętać o tym, że oleje nie są rozpuszczalne w wodzie, dlatego powinno się krople olejku podawać na łyżeczce miodu, kostce cukru czy z porcją jogurtu, mleka a najlepiej z sokiem z pomidorów z nieznaczną ilością oliwy.
Kuracji tym olejkiem nie należy stosować non stop, ponieważ wyjałowi on jelito. Terapii powinno towarzyszyć zażywanie probiotyku.

Author: admin