Skorzystaj z mocy Google

monitor

Dlaczego ruch z wyszukiwarek internetowych jest nader wartościowy

Jeżeli ktoś wejdzie na twoją witrynę internetową z wyszukiwarki, oznacza to, że najpewniej wprowadził w pole wyszukiwania frazę lub słowo kluczowe, pod kątem której twoja strona WWW ma dobre miejsce. Większość internautów wchodzi na strony internetowe jedynie z pierwszej strony wyników wyszukiwań. Najczęściej są to frazy związane właśnie z ofertą przedsiębiorstwa. Czyli na witrynę internetową wchodzą osoby, które świadomie szukają danego słowa kluczowego lub frazy. Generalnie nie są to wejścia przypadkowe, ale ludzi zainteresowanych właśnie tym rodzajem produktu lub usługi jaki oferujesz na stronie firmowej.

Jak umieścić twoją stronę WWW na pierwszej stronie wyników wyszukiwań wyszukiwarki Google na interesujące Ciebie słowa kluczowe lub frazy?

Są cztery sposoby.

Wypozycjonowanie witryny internetowej do pierwszej dziesiątki w wynikach organicznych

Miejsca na pierwszej stronie wyników naturalnych są to cały czas najbardziej wartościowe miejsca jeżeli chodzi o promocję i budowanie wizerunku witryny internetowej. Prawdopodobnie większość internautów chętniej klika na linki z wyników organicznych niż na reklamę kontekstową. Miejsce w pierwszej dziesiątce świadczą o wartości witryny. Rzadko ktoś będzie pozycjonował stronę, która nie nie jest wartościowa dla odbiorcy a tym samym ma małe możliwości sprzedania usługi lub towaru albo promowania jakiejś idei.

Zaistniało pojęcie SEO – czyli Search Engine Optimization, czyli optymalizacja pod kątem wyszukiwarek. Jest to dziedzina multidyscyplinarna, w skład której wchodzą: przynajmniej podstawy webmasteringuhtml/css, analiza wyników wyszukiwań i wielu danych z sieci, obsługa serwerów, wiedza na temat domen internetowych, UX, copywriting, marketing.

Powszechnie używa się zamiennie terminów SEO oraz pozycjonowanie stron WWW. Nie jest to prawidłowe, bowiem pojęcie pozycjonowanie jest szersze, SEO wchodzi w skład działań pozycjonowania. Na pozycjonowanie witryn WWW składają się działania on site oraz off-site. On site to właśnie SEO, czyli optymalizacja witryny. Off-site to po prostu zdobywanie odnośników do strony pozycjonowanej na innych witrynach internetowych.

Specjalista SEO powinien znać się na każdym aspekcie pozycjonowania, jednakże już w tej dziedzinie wyodrębniają się osoby, specjalizujące się na przykład tylko w linkbuildingu.

Usługi specjalisty SEO to w bieżących czasach wielce pożądane usługi. Miejsce w pierwszej trójce wyników wyszukiwania, w tak zwanych serpach w Google to wielokrotnie przyczyna osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Reklama kontekstowa

W odróżnieniu od pozycjonowania w przypadku reklamy kontekstowej strona WWW która ma być promowana pojawia się na pierwszej stronie wyników od razu po włączeniu kampanii. Jest to wielce pomocne, jeśli właśnie zależy nam na czasie. Wyszukiwarka Google daje do dyspozycji bardzo rozbudowany panel, w którym można zoptymalizować kampanie zarówno pod kątem ruchu jak i kosztów. Wielce pomocnym narzędziem jest serwis z propozycjami słów kluczowych. Trzeba dodać że reklamy kontekstowe mogą być emitowane także w witrynach WWW sieci partnerskiej.

Mapy Google

Wyniki map Google wyświetlają się na górze strony wyników wyszukiwania. Mapy Google nie zawsze pojawiają się. Na mapie naniesione są punkty oznaczające miejsca będące odpowiedzią na słowo kluczowe lub frazę a poniżej dane tych miejsc.

Google Moja Firma

Google daje możliwość założenia wizytówki swojej przedsiębiorstwa. Można tam umieścić poza podstawowymi danymi również odsyłacz do witryny firmowej a także sprzedawane produkty.

Google najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie

Wyszukiwarka Google jest najpopularniejszym serwisem w sieci służącym do wyszukiwania informacji a wskutek tego największym źródłem ruchu dla stron internetowych. Dlaczego ta wyszukiwarka jest tak popularny?

Powodem tego są dwie cechy. Sukces mógł się wydarzyć tylko w przypadku zaistnienia tychże dwóch cech naraz.
Prostota
Generalnie koncepcja wyszukiwarek jest pierwszorzędna. W polu wyszukiwania wstawia się po prostu frazę związaną z poszukiwanymi przez nas informacjami. W efekcie serwis wyświetla w formie listy odnośniki do stron WWW które to zawierają poszukiwane przez nas informacje.
Zanim Google przejęło pałeczkę pierwszeństwa w kwestii wyszukiwania informacji w Internecie królowały portale, które były zbiorami posegregowanych tematycznie odsyłaczy do różnych stron w sieci. Były to wielce rozbudowane serwisy i poszukiwanie nowych informacji mogło być nieco niełatwe. Trzeba było zorientować się w strukturze konkretnego serwisu, żeby znaleźć potrzebną informację. Portale były uzupełniane o sekcje własnych treści. Do aktualnych czasów te serwisy – o ile wcześniej nie zniknęły – przekształciły się właśnie w magazyny artykułów własnych a funkcja katalogowania w dużym stopniu została wyeliminowana. Natomiast w odróżnieniu od portali wyszukiwarki zaproponowały coś innego. Co prawda wiele z nich było tak zaprojektowanych, że witryna wyglądała jak katalog stron WWW, jednakże sama wyszukiwarka pod kątem designu to był po prostu pasek do wpisania szukanej frazy. W przypadku wyszukiwarki Google zrezygnowano z rozbudowanej strony głównej na rzecz minimalizmu. Na stronie głównej prócz logo i pola wyszukiwania nie ma wiele więcej elementów. Natomiast same potężne możliwości wyszukiwarki starczają i przewyższają znacznie możliwości wyszukiwania informacji jakie dawały portale w formule katalogów stron WWW.

Jakość wyników
Wyszukiwarka Google zwracała bardzo stosowne wyniki. Do tego ilość zaindeksowanych witryn WWW znacząco przekraczała liczbę zaindeksowanych witryn internetowych w każdym katalogu czy portalu.

https://semhub.pl/specjalista-seo/

 

Author: admin