Moda-pojawia się, odchodzi i wraca

Moda kołem się toczy, to naturalne. Kroje pojawiają się, ulatują i powtórnie wracają po paru latach.

Dekada lat siedemdziesiątych zeszłego stulecia to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie wróciła w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Ponownie ostatnimi czasy tu i ówdzie można zobaczyć ten styl.

W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku popularne były nader wąskie i nieco za krótkie spodnie. Ta tendencja znowu była popularna w ostatnich latach. Była częścią stylu nazywanego slim, który charakteryzował się również obcisłymi marynarkami.

W czwartej dekadzie ubiegłego wieku modne były bardzo szerokie marynarki i wielce obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tej mody były garnitury w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku i w kolejnej dekadzie. Natomiast spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Lata czterdzieste zeszłego stulecia to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Rzeczona tendencja wróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, słowem na początku lat dwudziestych naszego stulecia również widać ten trend.

https://dantex-moda.pl

 

Author: admin